photo-1416339306562-f3d12fefd36f-1024x768

Jak wybrać właściwe meble?


Jak wybrać meble do mieszkania?

Na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Można by rzec, że wszystko jest kwestią gustu. Przed wyborem mebli należy jednak przyswoić sobie klika zasad, by nie kupić kota w worku. Skoro już wiemy, że do takich zakupów trzeba się przygotować – powstaje pytanie: jak? Plan – znaczymy od siebie. Na początek zastanówmy się nad warunkami lokalowymi oraz ilością planowanego sprzętu i jego przeznaczeniem. Uwzględnijmy nasze: potrzeby, tryb życia oraz zwyczaje domowe. Trzeba zastanowić się nad przestrzenią w której żyjemy. Dom to przecież miejsce gdzie się odpoczywa, pracuje, śpi – dlatego warto jest wszystko porządnie przemyśleć, usiąść z kartą papieru i rozrysować swoją wizję.

meblewybor

 

Pamiętaj! Na etapie planowania bardzo ważny jest dokładny pomiar wnętrza, pomoże to w trakcie dalszego postępowania.

 

Co jest istotne?

Kolor.

Dobrze byłby skorzystać z porad profesjonalistów, ale nie musimy w tym celu od razu wynajmować architekta. Jeśli poczytamy o urządzaniu wnętrz i znajdziemy inspiracje, damy sobie rade! Zanim jednak podejmiemy jakąkolwiek decyzję o barwie mebli, musimy zastanowić się nad kolorem pomieszczenia. Zdecydujmy w jakim stylu urządzimy wnętrze, przemyślmy jaki efekt chcielibyśmy osiągnąć. O tym jak dobrze dobrać kolor do naszego wnętrza pisaliśmy już na naszym blogu.

pot-flower

 

Pamiętaj! Dobrze jest posiadać wzornik faktur mebli i przed podjęciem decyzji o ich zakupie, spróbować dopasować coś odpowiedniego do pomieszczenia. Praktycznym wyjściem jest zakup paru dodatków w wybranych przez nas kolorach: mogą to być tkaniny, poduszki, doniczki – wszystko po to by lepiej zobrazować sobie potencjalny wygląd wnętrza.

 

Materiał.

Przed podjęciem decyzji o zakupie mebli, zwróćmy uwagę na materiał z jakiego produkt jest wykonany. Najbardziej porządne są oczywiście meble drewnienie, najlepiej te wykonane z naturalnego dębu.

Dowiedz się więcej